Granda NaMaxa
1 minut czytania
02 Apr
02Apr



W środę o godzinie 11.00 rozpoczęła się konferencja prasowa w łódzkim Monopolis poświęcona zmianą w akcjonariacie Widzewa Łódź. Głównymi bohaterami spotkania z dziennikarzami byli Robert Dobrzycki – większościowy udziałowiec klubu, Tomasz Stamirowski, który po odsprzedaniu pakietu większościowego (76,6) Dobrzyckiemu posiada obecnie 20% , prezes Stowarzyszenia Tradycji Sportowych – Tomasz Tomczak oraz prezes klubu Michał Rydz.


Spotkanie rozpoczęło się od projekcji krótkiego filmu poświęconego temu, jaką drogę przeszedł klub od jego upadku, odbudowę i powrót do ekstraklasy. Archiwalne kadry wzruszające momenty ukazane w filmie to podsumowanie, zakończenie i tym samym rozpoczęcie nowej ery w Widzewie.


Konferencja podzielona została na dwie części. W pierwszej wypowiedzieli się wyżej wymienieni Panowie. Jako pierwszy głos zabrał prezes Rydz, który nawiązał do dziesięcioletniej odbudowy klubu i potrzebie dalszego rozwoju. Jako drugi krótką przemowę zaprezentował Tomasz Tomczyk, który skrótowo opisał początki działalności Reaktywacji Tradycji Sportowych. Tomasz Stamirowski w swoim wystąpieniu w sposób sentymentalny streścił swoją czteroletnią działalność jako właściciel w Widzewie , opowiadając o kulisach przejęcia klubu.


Nowy większościowy akcjonariusz pojawił się na scenie jako ostatni. Dziękując swojemu poprzednikowi za zaangażowanie w klub, dodając, że bez Jego wysiłku obecne wydarzenie nie miało by miejsca. Podkreślił, że jest kibicem Widzewa od kilkudziesięciu lat, mimo iż nie pochodzi z Łodzi.


Druga część to pytania od dziennikarzy, które w dużej większości kierowane były do prezesa Panattoni, dzięki którym dowiedzieliśmy się o powodach i motywacjach inwestowania w klub.” Piłka nożna jest nieprzewidywalna i liczy się w niej szczęście, ale w krótkiej perspektywie. W dłuższej, jest to biznes, który można zaplanować, i to szczęście zmaterializować. Musimy być gotowi na to, by umieć walczyć z przeciwnościami losu”. - mówi Dobrzycki


 Zdradził, że ważnym elementem Jego działalności będzie rozwój akademii, jak i inwestycja w pierwszą drużynę poprzez jak najlepsze ruchy transferowe. Latem mają się pojawić przy Piłsudskiego nowi piłkarze, którzy mają podnieść jakość sportową.


Duży nacisk Dobrzycki będzie kładł na infrastrukturę treningową, dalszą budowę ośrodka treningowego w Bukowcu oraz boiska treningowego przy stadionie. Większościowy udziałowiec odniósł się też to często poruszającego tematu, czyli rozbudowy Serca Łodzi.


„Nie ma sensu powieszać trybun nieznacznie, bo to kosztuje. Jeśli już tego dokonać, to na skalę tego, co chcemy tutaj osiągnąć. Rozmowy na ten temat muszą zacząć się już teraz, bo kiedyś ten nowy obiekt musi powstać”.


Podkreślił, że chce budować relację z władzami miasta, gdyż ważne jest jak dodał dobra współpraca z Miastem jako administratora obiektu.


Na widowni oprócz dziennikarzy pojawili się przedstawiciele stowarzyszeń kibicowskich oraz Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy Widzewa.


Całość spotkania zakończona została wręczeniem pamiątkowych koszulek z numerami, które jako całość tworzą datę powstania klubu.


Widzew rozpoczyna nowy rozdział w swojej długiej historii, a „make Widzew great again” jest hasłem przewodnim nowej ery klubu


fot. Widzew.com

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.